Tokat’ta KOSGEB’in Ar-Ge, İnovasyon Desteği ile İnsansız Hava Aracı (İHA) Üretildi!

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Teknopark A.Ş. içerisinde kurulan Teknomer Harita Mekatronik Mühendislik San. Tic. Ltd. Şti.adlı şirket,  KOSGEB’in Ar-Ge desteği ile Octocopter adı verilen çok amaçlı kullanım alanına sahip İnsansız Hava Aracı üretimini tamamladı.

Teknomer Harita’nın ürettiği insansız hava aracı Octocopter 26 kg.ağırlığında ve çok amaçlı olarak da kullanılabilir. Firma yine KOSGEB’in Ar-Ge desteği ile  farklı amaçlarda kullanılabilecek 5 farklı ürün daha geliştirerek bunların da satışına başladı.

Üretilen araçlar içerisinde, işletmenin özellikle kendi yazılımlarını kullanmak suretiyle ürettikleri, bin 500 metre menzile sahip, yağmur ve kar dışında her türlü hava şartlarında uçabilen Multikopter adlı cihaz Dünya çapında eşine az rastlanacak olan bir insansız hava aracı olarak dikkat çekiyor. 20 dakika uçarak havada kalabilen ve 25 hektar alanı tarayıp fotoğraflayabilen multikopter, elde ettiği net görüntüleri bilgisayara ulaştırabiliyor.
Resmi olarak 238 uçuş yapan multikoptere Teknomer GEO1 ismi verilirken, haritacılık alanında kullanılmaya başlandı. İşletmenin ürettiği ürünler arasında Zoom Kamera, NIR, Hyper spectral ve Termal kameralar taşıyabilen hava araçlarıda bulunmaktadır.

KOSGEB’in Ar-Ge, İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama Destek Programı kapsamında Tokat Teknopark A.Ş. kurulan işletme şimdi, taşınacak yüke ve amaca göre yurtdışı emsallerinden çok daha üstün Multikopterler üretmeyi hedefliyor.

Siz de KOSGEB’in Ar-Ge, İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama  Destek Programına başvuru hakkında daha detaylı bilgi almak için +90 212 325 1592 nolu telefonu arayabilir veya aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz!


Formu doldurun, biz sizi arayalım

E-Posta *
Şirket Ünvanı *
Ad ve Soyad *
Şirket Telefonu *
Cep Telefonu *
Teşvik Talebiniz *
Güvenlik Kodu * captcha

 

Kaynak: www.kosgeb.gov.tr