Revize Talepleri İşlemleri

Arguma danışmanlığın hizmetleri

-Revize İşlemlerinizin Gereklliği Konusunda Bilgi Verilir

-Yapılan İncelemede Revize İşlemi Gerekli İse  Teşvik Belgesi Revzesi Hızlı Şekilde İşleme Alınması Sağlanır

-Belgenin Size Hızlı Şekilde Teslim Edilmesi Sağlanır.

 

Yatırım teşvik belgesi revzesi

Yatırım Teşvik Belgesi  yatrım bütünlüğünün korunması şartı ile  ,teşvik belgesinin değerlerinin veya içeriğinin değiştirilmesidir.

 

MAKİNE LİSTELERİNDE MİKTAR ve FİYAT REVİZESİ

Miktar Revizesi: İthal veya yerli makine listenize ihtiyacınıza uygun ilave makine artışı yada değişikliği talebinde bulunabilirsiniz.

Fiyat Revizesi: İthal veya yerli makine listelerinizde yazılı makinelerin fiyat artışlarında “+%100”, fiyat azalışlarında ise “-%50” değerlerini geçmesi halinde makine alımlarında önce fiyat revizesi için başvurusu yapılması gerekmektedir

Finansman ve  Revizesi:

Yurt içi ve yurt dışı makine listelerindeki

Teşvik belgesinin sabit yatırım tutarında %100′ün üzerinde meydana gelecek artış veya %50′nin üzerindeki azalışlarda teşvik belgesinin finansman revizesi yapılabilir.

Kredi Miktar Değişikliği:

Belgede öngörülen İç/Dış/Döviz Kredisi oranlarındaki değişiklik talepleri için Finansman İhtiyacı değişikliği yapabilirsiniz.

Yatırım Konusu Değişikliği:

Teşvik belgesinde öngörülen yatırım yerine farklı yatırım yapılması halindeki değişiklik talepleridir.

Şirket Adres ve Unvan Değişikliği:

Yatırım yeri veya şirket unvan değişikliği halinde belge kullanımınızda ve kapanmasında problem yaşamamanız için zamanında değişiklik talebinizin yapılması gerekmektedir.

Tasdikli Suret Çıkartma:

Yatırım Teşvik Belgesi ve Eki olan İthal/Yerli Makine Listesi ile Döviz Tahsis Belgesinin kayıp edilmiş olması halinde, her bir belge için 300 TL dir. tasdikli suret talebi için revize talebinde bulunarak yatırım teşvik kapsamında desteklerden yaralanmaya devam edebilirsiniz.

Yatırımların Nakli:

Büyük ölçekli yatırımlar ile bölgesel uygulama kapsamında gerçekleştirilen yatırımların, işletmeye geçiş tarihinden itibaren asgarî beş yıl süre ile bulunduğu bölgede faaliyette bulunması gerekir.

Ancak, Müsteşarlıktan izin alınmak ve yatırım konusunun taşınılacak bölgede desteklenecek konular arasında yer alması kaydıyla diğer bölgelere taşınılabilir.


Formu doldurun, biz sizi arayalım

E-Posta *
Şirket Ünvanı *
Ad ve Soyad *
Şirket Telefonu *
Cep Telefonu *
Teşvik Talebiniz *
Güvenlik Kodu * captcha