Sayfamızda;
Yurtdışı Birim Destekleri, Yurtdışı Tanıtım Destekleri, Yurtdışı Ofis/Mağaza Destekleri, Yurtdışı Fuar Destekleri
Yurtdışı Marka Desteği, Yurtdışı İş Gezisi Desteği hakkında bilgi bulabilirsiniz.

Yurtdışı Ofis/Mağaza Desteği:

Kimler Yararlanır:  Yurtdışında ofis mağaza,depo,reyon açacak firmalar yurtdışı ofis/mağaza desteğinden yararlanabilirler…
Şartları: Limited veya Anonim Şirket olmak, yurtdışında açılacak birimle arasında organik bağın olması, Türk ürünlerinin  satılması  gerekmektedir.
Destek Limitleri:  % 60 oranında 120.000 $ destek verilmektedir. 48 ay boyunca destek alınır.
Gerekli Belgeler: Kira kontratı, kiranın ödeme dekontları, şirket kuruluş evrakları, evraklara ateşelik onayı

25 adet birimden destek alınabilir, bağlı bulunulan ihracatçı birliklerine başvuru yapılır (İTKİB ve İMMİB)
Harcamalar bankacılık kanalı ile yapılmalıdır. Yurtdışı Ofis/Mağaza Destekleri hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen buraya tıklayınız. 

Yurtdışı Fuar Desteği:

Kimler Yararlanır:  Yurtdışında fuarlarda stant açacak firmalar yararlanabilirler. Bireysel fuarlar ve milli katılım fuarları şeklinde 2 ayrılır…
Şartları: Limited veya Anonim Şirket olmak, yurtdışında açılacak birimle arasında organik bağın olması, Türk ürünlerinin  satılması  gerekmektedir.
Destek Limitleri: % 60 oranında 15.000 $ destek verilmektedir.
Gerekli Belgeler: Kapasite raporu, fuar faturası, fuar faturasının ödeme dekontu, nakliye harcamaları dekontu…

Yurtdışı Fuar Desteği’nde Dikkat Edilmesi Gerekli Hususlar: Bireysel fuarlara katılmadan en geç  15 gün önce fuar ön başvurularının yapılması gereklidir. Standlarda sergilenen ürünlerin marka tescili yapılmış olmalıdır. Yurtdışı Fuar Destekleri hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen buraya tıklayınız. 

Yurtdışı Marka Desteği

Kimler Yararlanır: Ekonomi Bakanlığı Yurtdışı Marka Desteği ‘nden sadece Limited veya Anonim Şirketler  yararlanabilir. KOSGEB Yurtdışı Marka Desteği ‘nden ise  Limitedi Anonim ve Şahıs  Şirketleri yararlanabilirler…
Şartları:  KOSGEB Yurtdışı Marka Desteği için markanın Türkiye’de tescilli olması gereklidir. Ekonomi Bakanlığı Yurtdışı Marka Desteği için  markanın Türkiye’de tescil edilmesi zorunlu değildir.
Destek Limitleri: Ekonomi Bakanlığı Yurtdışı Marka Desteği limiti  % 50  50.000 $ dır. KOSGEB Yurtdışı Marka Desteği % 50  20.000 TL’dir.

Yurtdışı Marka Tescili düşünen tüm firmalar bu teşviklerden yararlanabilirler. Faydalı Model,  Patent, Endüstüriyel Tasarım Tescili harcamaları da destek kapsamındadır. Yurtdışı Marka Desteği hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen buraya tıklayınız. 

Yurtdışı İş Gezisi Desteği

Kimler Yararlanır: Limited veya Anonim Şirketler yararlanabilirler.
Şartları: Yurtdışına iş gezisi amaçlı çıkılmalı,  harcamalar bankacılık kanalı ile yapılmalı, biniş kartları saklanmalı, görüşme yapılan firmalardan kartvizitler alınmalıdır.
Destek limitleri: % 70 5000$ destek verilmektedir. Uçak bileti, otel harcaması ve araç kiralama destek kapsamındadır.
Yurtdışına çıkış yapan tüm firmalar bu destekten faydalanabilirler.  5 ay sonra teşvikler hesaplarına geçecektir.

Yurtdışı İş Gezisi Desteği hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen buraya tıklayınız. 

Yurtdışı Tanıtım Desteği

Kimler Yararlanır: Yurtdışında Birimi Olanlar, Yurtdışı Marka Tescili Olan İşletmeler, Yurtdışı Marka Tescil Başvurusu Olan İşletmeler Yararlanabilirler.
Desteklenen faaliyetler: Görsel ve yazılı tanıtım, sponsorluk, Yurtdışı birimlerine ait web sitesi tasarımları, reklam panoları, yabancı dilde hazırlanmış firma katalogları, broşür, eşantiyon, tanıtım malzemeleri, online reklam giderleri …

Yurtdışı Tanıtım Desteği hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen buraya tıklayınız 


Formu doldurun, biz sizi arayalım

E-Posta *
Şirket Ünvanı *
Ad ve Soyad *
Şirket Telefonu *
Cep Telefonu *
Teşvik Talebiniz *
Güvenlik Kodu * captcha