KOSGEB’in Ar-Ge Desteği İle Geliştirdiği Ürününü, Yine KOSGEB Desteği İle Yurt Dışına Taşıyor!

Aynı anda KOSGEB’in 3 Destek Programından birden faydalanan işletme, 1990 yılında tamir ve satış amaçlı olarak Fırat Dalgıç Pompaları ismi ile dalgıç pompa sektöründe çalışmalar yapmaya başladı ve 1994 yılında dalgıç pompa üretimini gerçekleştirdi. 2005 yılında ise 6000 m2’si kapalı alan olmak üzere toplam 7500m2’lik alanda kurduğu fabrika ile dalgıç pompa ve dalgıç motor seri üretimine geçti.

FERAT markasıyla kurumsal kimliğine kavuşan firma, 2 m3/h – 400 m3/h kapasiteli döküm ve paslanmaz dalgıç pompaları üretiminin yanı sıra 5”ten 10”a kadar dalgıç motorları üretimine başladı.

İşletme 2013 yılında KOSGEB’in Ar-Ge, İnovasyon ve Endüstriyel Destek Programı ile yeniş teknoloji ile çalışan bir dalgıç pompası geliştirdi. Geliştirmiş olduğu dalgıç pompasının tanıtımları için Kosgeb Destekleri ile yurt içi fuarlar ve yurt dışı iş gezilerine katılım sağladı.

Şu anda ise, işletmenin Endüstriyel Uygulama Destek Programı kapsamında projesi devam etmektedir. Yurt içi Pazar payını ortalama %20 civarına çıkarmış olan işletme, yurt dışında da ABD, Mısır, Suriye ve Yunanistan’a ihracat yapıyor.

Şanlıurfa’da bulunan işletme, yıllık 8 milyon TL’ye yakın bir ciro ile 56 kişiye istihdam sağlıyor.

Siz de KOSGEB’incDestek Programlarına başvuru hakkında daha detaylı bilgi almak için +90 212 325 1592 nolu telefonu arayabilir veya aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz!


Formu doldurun, biz sizi arayalım

E-Posta *
Şirket Ünvanı *
Ad ve Soyad *
Şirket Telefonu *
Cep Telefonu *
Teşvik Talebiniz *
Güvenlik Kodu * captcha

 

Kaynak: www.kosgeb.gov.tr