TÜBİTAK’tan Girişimcilere 150 Bin Lira Hibe

TÜBİTAK’ın girişimcilerin iş fikirlerine sağlayacağı 150 bin lira geri ödemesiz destek için başvurular başladı. Başvurular 10 Nisan 2017 Pazartesi (bugün) itibariyle alınacak.

Dünya gazetesinde yer alan habere göre TÜBİTAK tarafından hayata geçirilen “Bireysel Genç Girişim Programı” ile girişimcilere 150 TL hibe verilecek.  Hibe için TÜBİTAK’ın ayırdığı toplam bütçe 62 milyon lira ve  150 bin liralık hibe için sektör ve konu ayrımı gözetilmeyecek. 

28 Nisan’a kadar başvuruların alınacağı programa başvuru için öncelikle uygulayıcı kuruluşların kapısını çalmak gerekiyor. Adaylar ilk olarak uygulayıcı kuruluşun onayından geçiyor ve daha sonra TÜBİTAK’a başvurabiliyor. Bu nedenle ikinci bir başvuru çağrısı daha yapılacak, o da 1-15 Ağustos tarihi arasında olacak. İlk aşamayı geçemeyen girişimciler tekrar şansını deneyebilecek.

Uygulayıcı kuruluşlar şöyle: Anadolu Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi, Atılım Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi, Bilkent Cyberpark, Dokuz Eylül Teknoloji Geliştirme AŞ, Erciyes Teknopark AŞ, Fırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici AŞ, Gazi Teknopark Teknoloji Geliştirme Bölgesi Kurucu ve İşletici AŞ, Gaziantep Üniversitesi Target Teknoloji Transfer Ofisi AŞ, Hacettepe Teknokent Tek. Tran. Ar-Ge Dan. En. Sa. Çe. ile San. ve Tic. AŞ, İnnopark Konya Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici AŞ, İstanbul Teknokent AŞ, İTÜNOVA Teknoloji AŞ, Konya Teknokent Teknoloji Geliştirme Hizmetleri AŞ, Marmara Teknokent AŞ, ODTÜ Teknokent Yönetim AŞ, Özyeğin Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi, Türk Ekonomi Bankası AŞ, Uludağ Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi AŞ ve Yıldız Teknoloji Geliştirme Bölgesi Teknopark AŞ.

Tubitak Destekleri hakkında daha detaylı bilgi almak için ve başvuru için +90 212 325 1592 nolu telefon hattımızdan bizi arayabilirsiniz.

dunya.com