Ekonomi Bakanlığı Bilgisayar oyunları veya mobil uygulamaların yurt dışında pazarlanmasına yönelik 20.000 $’a kadar destek vermektedir.

Ekonomi Bakanlığı’nın destekleri aşağıdaki konu başlıklarını kapsamaktadır.

Bilgisayar oyunları veya mobil uygulamaların yurtdışında pazarlanmasına yönelik olarak gerçekleştirilen yerelleştirme (tercüme, hedef pazar uyumlaştırması v.b.),
DVD hazırlama ve çoğaltma, barındırma (hosting) giderleri;
Görsel, yazılı, işitsel medya ve internet reklamları ile internet sitesi hazırlanmasına yönelik giderler (oyunun/uygulamanın tanıtımı ve/veya online oynanması için hazırlanan internet sitesi tasarım, kodlama ve içeriklendirme harcamaları)

Bilgisayar oyunları veya mobil uygulamaların yurtdışında pazarlanmasına yönelik  başvurular, söz konusu bilgisayar oyunu/mobil uygulamanın uluslararası tüketiciye sunulmasını müteakip bilişim şirketi tarafından “Bilgisayar Oyunu/Mobil Uygulama Pazara Giriş Desteği Başvuru Belgeleri ” ile birlikte yapılır.

Televizyon, radyo, internet ve havayolu şirketi yayınları gibi kitle iletişim araçları yoluyla, sadece yabancı dilde gerçekleştirilecek tanıtım harcamaları da  destek kapsamındadır. Ancak  yabancı dilin yanı sıra Türkçe dilinde de yapılan ve/veya yurt içine yönelik gerçekleştirilen tanıtım harcamaları destek kapsamında değerlendirilmemektedir.

Ekonomi Bakanlığı’nın Bilgisayar oyunları veya mobil uygulamaların yurt dışında pazarlanmasına yönelik verdiği desteklere başvuru hakkında daha detaylı bilgi almak için +90 212 325 1592 nolu telefonu arayabilir veya aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz!


Formu doldurun, biz sizi arayalım

E-Posta *
Şirket Ünvanı *
Ad ve Soyad *
Şirket Telefonu *
Cep Telefonu *
Teşvik Talebiniz *
Güvenlik Kodu * captcha

Kaynak:  ekonomi.gov.tr